KIRIKKALE BELEDİYESİNİN 2024 BÜTÇESİ ONAYLANDI


Kırıkkale Belediye Meclisi ‘2024 Mali Yılı Bütçesi’ için toplandı.  Toplantıda ayrıca Kırıkkaleli şehitlerimizin isimleri yetiştikleri sokaklara verildi. 


Kırıkkale Belediye Meclisimiz, Başkan Vekilimiz Çakır Yıldırım Başkanlığında 2024 Mali Yılı Bütçesi gündemiyle toplandı. Hazırlanan bütçedeki maddeler tek tek okundu, gelir-gider tahminleri meclis üyeleri ile paylaşıldı. Oylamaya sunulan 1 milyar 650 milyon liralık 2024 mali yılı bütçesi, oy çokluğuyla kabul edildi. Başkan Vekilimiz Bütçenin hazırlanmasında emekleri geçen komisyon üyelerine ve meclis üyelerine teşekkür ederek, önümüzde ki yılda da Kırıkkale Belediyesinin yatırımlarına devam edeceğini, halkın ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalara devam edeceklerini belirtti. 


Bütçenin oylanmasının ardından gündeme ek madde olarak sunulan şehit isimlerinin sokaklara verilmesi Meclis üyelerinin onayına sunuldu. Kıbrıs Barış Harekatında şehit olan Jandarma  Er Satılmış Teke’nin isminin Yeni Mahalle 284. Sokağa, Yüksekova Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Ayberk Soyutemiz’in isminin ise Çalılıöz Mahallesi 498. Sokağa verilmesi oy birliği ile kabul edildi.Tarih: 9.11.2023 - Bu Haber 119 kişi tarafından okundu.